Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla ROZSIEWACZY NAWOZÓW ECONOV - dla rozsiewaczy X40 i X50
ECONOV - dla rozsiewaczy X40 i X50 PDF Drukuj Email

System ECONOV

System ECONOV

System ECONOV - dla rozsiewaczy X40 i X50 to innowacja SULKY w rozsiewie nawozów z wykorzystaniem sygnału GPS. Warstwa rozsiewu nawozu nie jest prosta. Analiza tej warstwy przypomina kształt rogala oddalającego się od tyłu rozsiewacza nawozów. Innowacyjne rozwiązanie ECONOV polega na dopasowaniu w czasie rzeczywistym tej warstwy z wykorzystaniem 6 sekcji, i na sterowaniu każdą z tych sekcji w sposób niezależny.

Nowe modele rozsiewaczy nawozów SULKY X40 i X50 są wyposażone w system ECONOV w 100% SULKY. Wykorzystując 6 sekcji, system ECONOV automatycznie steruje szerokością roboczą rozsiewacza w każdej części pola. Warstwa rozłożenia nawozu jest dopasowana do kształtu pola dzięki przestawieniu miejsca spadania granulatu względem środka tarczy rozsiewającej.

Konsola MATRIX 840 GS
Konsola obsługowa, prowadząca
MATRIX 840 GS

> Pod kontrolą sygnału GPS, system ECONOV obsługuje każdą sekcję w celu wyeliminowania nadmiernego dawkowania i niedoborów w rozsiewie nawozu zarówno na klinach jak i na końcu pola.
> Konsola MATRIX 840 GS umożliwia graficzne przedstawienie sekcji i ich progresywne włączanie lub wyłączanie w zależności od miejsca znajdowania się na polu.
> Dawka rozsiewu/ha jest automatycznie zsynchronizowana za pomocą siłowników elektrycznych proporcjonalnie do ilości otwartych sekcji.
> W każdej chwili możliwy jest powrót do ustawień ręcznych dzięki elektrycznej obsłudze układu ECONOV.
Konsola obsługowa Systemu ECONOV
Konsola obsługowa Systemu ECONOV

ECONOV wykorzystuje 3 parametry:


1) Dokładną znajomość warstwy rozsiewu talerzowego dzięki testom przeprowadzonym przez CEMIB – testowe stanowisko obrotowe przygotowane przez francuski instytut Cemagref (srebrny medal na targach SIMA 2007).

2) Regulację miejsca spadania granulatu względem środka tarczy rozsiewającej (patent SULKY), by sterować sekcjami roboczymi za pomocą siłowników elektrycznych.

3) Lokalizację geograficzną zestawu ciągnik/rozsiewacz nawozów dzięki sygnałowi satelitarnemu GPS połączonemu z urządzeniem prowadzącym i z urządzeniem sterującym sekcjami rozsiewającymi.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego działanie Systemu ECONOV:

Dopasowanie szerokości roboczej na klinach

Progresywne odłączanie sekcji od prawej do lewej strony lub odwrotnie (system ECONOV steruje zsypami i wielkością otwarcia zsypów SULKY) aż do ostatniej sekcji. W fazie zmniejszania szerokości roboczej, dawka rozsiewu jest automatycznie zmniejszana.  Podsumowując, ECONOV zachowuje się podobnie jak odłączanie sekcji na belce opryskiwacza!

Dopasowanie szerokości roboczej na klinach
Na ilustracji powyżej widać stopniowe, progresywne zmniejszanie szerokości roboczej rozsiewacza nawozów na klinie pola.

Równe końce pola

Na początku pola system ECONOV umożliwia „inteligentne” progresywne i proste uruchomienie sekcji; natomiast zbliżając się do końca pola system dokładnie i progresywnie zamyka kolejne sekcje.

Równe końce pola
Na ilustracji powyżej widać stopniowe, progresywne zwiększanie szerokości roboczej rozsiewacza nawozów początku pola.

TRIBORD 3Di - perfekcja dla rozsiewu granicznego!

Rozsiewacze nawozów SULKY X 40 i X50 Econov są wyposażone w system do rozsiewu granicznego TRIBORD 3Di.

ECONOV + TRIBORD 3Di


> Pierwszy system pracujący w „dwóch trybach” (rozsiew graniczny lub na skraju pola) TRIBORD jest obsługiwany z kabiny ciągnika za pomocą konsoli VISION; jego zasada działania jest bardzo prosta i polega na przestawieniu ruchomej rynienki zsypowej (patent SULKY) za pomocą bardzo precyzyjnego siłownika elektrycznego, przez co granulat jest kierowany na specjalną łopatkę do rozsiewu granicznego, to rozwiązanie jest zamontowane na prawej tarczy rozsiewającej.

> Wysoka precyzja systemu do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D została potwierdzona europejskim testem porównawczym, opublikowanym w magazynie La France Agricole, 29.04.2011.

> W połączeniu z systemem ECONOV, nowy TRIBORD 3Di zawiera w sobie parametry ustawień dostępne w tabelach ustawień FERTITEST®. Dzięki temu skok siłownika elektrycznego automatycznie dopasowuje się w zależności od szerokości roboczej i używanego do rozsiewu nawozu granulowanego, aby jeszcze dokładniej go rozsiać podczas rozsiewu granicznego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Rozsiewacz nawozów X50 Econov wraz z systemem prowadzenia GPS Trimble - odłączanie sekcji wysiewających podczas pracy na polu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROSPEKT - Sulky SYSTEM ECONOV, TRIBORD 3Di oraz RTS
(plik w formacie .pdf, 1,5 MB)

Kliknij, by pobrać prospekt

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj430
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2458
mod_vvisit_counterW tym miesiacu7217
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012778915