Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla ROZSIEWACZY NAWOZÓW Tribord 3D - dla rozsiewaczy X
Rozsiew graniczny Tribord 3D PDF Drukuj Email

ROZSIEW GRANICZNY I ROZSIEW NA SKRAJU POLA OBSŁUGIWANY Z KABINY CIĄGNIKA

Układ rozsiewu granicznego TRIBORD 3D

Znajdujący się w wyposażeniu seryjnym rozsiewaczy nawozów SULKY X 36 i X 44 układ do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D jest wygodnie obsługiwany z kabiny ciągnika ergonomicznym urządzeniem sterującym lub za pośrednictwem konsoli komputera VISION-X.

Układ składa się z siłownika elektrycznego, który wysuwa rynienkę spustową na odpowiednią odległość, w zależności czy ma być ustawiony rozsiew graniczny czy rozsiew na skraju pola, czy też rozsiew na pełną szerokość roboczą rozsiewacza, by granulat spadał na specjalnie zagiętą łopatkę rozsiewającą lub na główną, dłuższą łopatkę rozsiewającą.

Ustawienie rozsiewu granicznego bez opuszczania kabiny ciągnika!

=> Jedna z granic pola sięga cieku wodnego, miejsca zamieszkania, drogi lub ścieżki dla pieszych? Mogą Państwo spełniać zalecenia dotyczące ochrony środowiska (norma europejska EN 13 739-1).

=> Granica pola sięga drugiego, uprawionego pola? Innowacyjne rozwiązanie TRIBORD 3D pozwala uniknąć marnowania nawozu… wpływając na zachowanie wydajności i jakości plonów!

Spełnia normę EN 13 739-1
ZIELONY PRZYCISK: podstawowe ustawienia dla rozsiewu na pełną szerokość pracy z zachowaniem wysokiej precyzji nawet na dużej szerokości roboczej.
ŻÓŁTY PRZYCISK: tryb rozsiewu granicznego: dzięki uzyskaniu przez siłownik elektryczny pozycji pośredniej, łopatka rozsiewająca TRIBORD 3D zastępuje w 75% dłuższą łopatkę rozsiewającą. Dzięki temu dawka rozsiewu jest zachowana w 100% w odległości sięgającej około 2 metrów od granicy pola.
CZERWONY PRZYCISK: tryb rozsiewu na skraju pola: krótka łopatka rozsiewająca TRIBORD 3D zastępuje w 100% dłuższą łopatkę rozsiewającą a uzyskany wynik jest zgodny z oficjalną normą europejską EN 13 739.

Wybór specjalisty: łopatka rozsiewająca do rozsiewu granicznego

Siłownik elektryczny zmienia punkt spadania nawozu na tarczę wysiewającą, na której zamocowano łopatkę do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D (która na stałe jest zamontowana na tarczy wysiewającej).

=> Rozłożenie nawozu jest lepsze, gdyż łopatka nie niszczy granulek nawozu, podczas gdy rozwiązania stosowane u innych producentów polegające na zamontowaniu metalowych osłon lub prowadnic wpływają jedynie na siłową zmianę toru lotu maksymalnie rozpędzonych granul i często wymagają instalacji hydraulicznej!
=> Zero regulacji! TRIBORD 3D jest w 100% wbudowany w układ regulacji szerokości pracy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego działanie układu rozsiewu granicznego TRIBORD 3D:

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj430
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2456
mod_vvisit_counterW tym miesiacu7215
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012778913