Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla ROZSIEWACZY NAWOZÓW Elektronika VISION (DPB / WPB)
Elektronika komputer VISION (wersje DPB / WPB) PDF Drukuj Email

Rozsiewacze nawozów SULKY DPX 24, DPX 28, X 36 i X 44 mogą być wyposażone w komputer VISION, który umożliwia precyzyjne ustawienie dawki rozsiewu na hektar, wydatek będzie dopasowany do prędkości roboczej maszyny w taki sposób, aby dawka rozsiewu była zawsze zachowana. Komputer może również współpracować z czujnikiem GPS, by utrzymywać zadaną dawkę wysiewu (wersja DPB) a także z "wagą" rozsiewacza (wersja WPB).

Komputer Sulky VISION - konsola obsługowa
Foto: Komputer Sulky VISION - konsola obsługowa z dużymi wygodnymi przyciskami, czytelnym wyświetlaczem i z gniazdem do odczytu kart pamięci SD. Komputer VISION z konsolą sterującą, obsługiwaną z kabiny ciągnika, znajduje się w seryjnym wyposażeniu rozsiewaczy nawozów w wersjach DPB i WPB (z tzw. "Wagą", czyli specjalną ramą z czujnikiem ważącym).

WIELE KORZYŚCI:

Konsola ma wiele zalet, które mogą Państwa zainteresować ze względu na uzyskiwane korzyści:

Czytelna klawiatura i gniazdo dla kart SD

ŁATWA I INTUICYJNA OBSŁUGA

> Łatwa w obsłudze jak telefon komórkowy dzięki alfanumerycznej klawiaturze, piktogramom i przewijanym menu. Konsola VISION pozwala szybko ustawić pożądaną dawkę rozsiewu na hektar oraz wybrać pożądane funkcje pracy.
> Ultranowoczesny, duży podświetlany ekran jest zgodny z oprogramowaniem Windows, zapewnia bezpośredni dostęp do 3 menu: rozsiewu, informacji i regulacyjne.
> Zmiana dawki ustawiana ręcznie, po prawej i po lewej stronie, obie strony razem lub oddzielnie.
> Automatyczne utrzymywanie dawki: możliwość zapisania w pamięci 8 nawozów (najczęściej rozsiewanych), zysk na czasie, zwłaszcza przy rozpoczynaniu pracy.

Menu rozsiewu

CZYTELNE I PRAKTYCZNE MENU

> W pobliżu granicy pola, bez opuszczania kabiny ciągnika można uruchomić rozsiew graniczny z wykorzystaniem urządzenia TRIBORD 2D (w przypadku rozsiewaczy typu DPX) lub TRIBORD 3D (w przypadku rozsiewaczy X),
> Informacje są dostępne w każdej chwili: ilość nawozu pozostającego w zbiorniku, odległość (m) lub powierzchnia pracy (ha) pozostała do obsiewu z tą ilością nawozu, prędkość jazdy, powierzchnia obsiewu (ha).
> Zapis danych dotyczących rozsianej na danym polu dawki nawozu w pamięci wewnętrznej konsoli lub na karcie pamięci SD (do maksymalnie 75 pól).

Czujnik GPS

CZUJNIK GPS - SZYBKI I DOKŁADNY

Czujnik GPS odczytuje prędkość poruszania się ciągnika z maszyną oraz lokalizuje je odczytując dane położenia geograficznego. Szybko, czysto, dokładnie. Dzięki takim danym przesyłanym do komputera dawka rozsiewu będzie zachowana dokładnie tam, gdzie powinna. Wyjątkowo wygodny w użyciu czujnik może być umieszczony na dachu ciągnika. Poślizg kół ciągnika nie ma więc znaczenia.
Możliwość wykorzystania w rolnictwie precyzyjnym

"GPS READY" - ROLNICTWO PRECYZYJNE

„GPS READY”, czyli gotowość do współpracy z sygnałem satelitarnym GPS – konsola jest gotowa do wykorzystania w rolnictwie precyzyjnym. Czujnik GPS odczytuje prędkość jazdy rozsiewacza oraz jego lokalizację geograficzną. Dane są przesyłane do komputera VISION. Dzięki temu możliwe jest również wykorzystywanie map z dawkowaniem nawozu.

Nie muszą Państwo przepłacać, by mieć dostęp do rolnictwa precyzyjnego. Dzięki nowej antenie GPS konsola może automatycznie dopasować dawkę wykorzystując w tym celu mapy z geograficznymi punktami odniesienia. Przeniesienie map z komputera PC do urządzenia odbywa się w prosty sposób, z wykorzystaniem karty pamięci SD.

Sygnał satelitarny

KOMPATYBILNOŚĆ Z WIELOMA SYSTEMAMI

Zgodność z licznymi systemami dostępnymi na rynku (Greenstar, Agrimap+, Farmstar, Soyl/Cerelia, Satplan, Bgrid, Agrocom, Soneo, Farmworks…).
Zapis w pamięci wykonanych prac: karta pamięci SD umożliwia również zapisanie danych z pól, na których odbył się rozsiew nawozu i przekazanie tych danych do komputera PC (zgodność z Windows) celem ich późniejszego wykorzystania.

Komputer Sulky VISION w wersji WPB na X36

OSZCZĘDNOŚĆ NA CZASIE

W rozsiewaczach wyposażonych w "Wagę" nie traci się czasu na kalibrację.

"Waga", czyli układ ważący z czujnikiem na rozsiewaczu dokonującym dynamicznego pomiaru, dostarcza niezbędnych informacji dla komputera VISION. Wystarczy ustawić tarę, wcisnąć przycisk i przeprowadzić próbę kręconą a rozsiewacz zostanie automatycznie skalibrowany.

Oszczędność na czasie jest ogromna! Dzięki takiemu rozwiązaniu wzrasta wydajność polowa.

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Rozsiewacze nawozów, które mogą być wyposażone w komputer VISION wersja DPB: DPX 24, DPX 28, X 36 i X 44.
Rozsiewacze nawozów, które mogą być wyposażone w komputer VISION wersja WPB (rozsiewacz ma wtedy specjalną ramę z czujnikiem ważącym, tzw. "Waga"): DPX 28, X 36 i X 44.

Karta pamięci SD nie znajduje się w zestawie, należy zaopatrzyć się w nią we własnym zakresie. Istnieje również możliwość zastosowania czujnika na kole ciągnika, w przypadku, gdy nie ma być używany czujnik GPS. Nie ma wtedy możliwości wykorzystania funkcji geolokalizacji maszyny a przez to nie można również wykorzystać automatyki związanej z wykorzystaniem map dawkowania.

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj430
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2457
mod_vvisit_counterW tym miesiacu7216
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012778914